Více DPH na jedné účtence

Návrhy na nové možnosti aplikace EET Plus.
Pravidla fóra
Toto fórum je určeno k návrhům na rozříšení aplikace EET Plus, která je zdarma. Více informací https://www.eetplus.cz
rbrb
Site Admin
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 19, 2017 11:37 pm
Kontaktovat uživatele:

Více DPH na jedné účtence

Příspěvek od rbrb » pon úno 20, 2017 12:06 am

Zatím EET Plus dovoluje mít jen jednu sazbu DPH na jedné účtence. Chtělo by to umožnit mít více sazeb, ale na druhou stranu by mělo zůstat jednoduché ovládání.

RomanBouchner
Příspěvky: 68
Registrován: pát úno 24, 2017 11:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Více DPH na jedné účtence

Příspěvek od RomanBouchner » pát úno 24, 2017 11:44 am

Pracuji na tom. Bude to k dispozici k 1.3.2017 :)

RomanBouchner
Příspěvky: 68
Registrován: pát úno 24, 2017 11:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Více DPH na jedné účtence

Příspěvek od RomanBouchner » ned úno 26, 2017 8:02 pm

Tak už skoro hotové. Doufám, že to bude k dispozici už 1.3.2017.
Při návrhu jsem vycházel z těchto požadavků, které jsem si sám sobě stanovil.
  • Nechtěl jsem přidávat další tlačítka, aby aplikace nevypadala jako kokpit letadla.
  • Nechtěl jsem nijak obtěžovat ostatní, co použivají EET Plus bez DPH, nebo jen s jednou sazbou. Teď je totiž zádávání jednoduché a to jsem nechtěl v žádném případě měnit.
  • Chtěl jsem, aby funkčnost na kterou si ostatní zvykli byla zachována.
  • Dále byl požadavek, aby DPH šlo zadávat rychle.
  • Současně aby bylo možné mít seznam častých položek, které se mohou dostat i na účtenku rozepsané. To sice pro EET není třeba, ale šlo by pak udělat snadno daňový doklad.
Výsledek je myslím ok, akorát je potřeba tomu věnovat jednu minutu a pochopit princip:)
Bude to fungovat následovně.
Například prodávám pivo 10 (DPH 21%), pivo 11 (DPH 21%), limonádu (DPH 15%) a spoustu jídel (DPH 15%), jejichž ceny se každý den mění. Vytvořím si v EET Plus tyto položky:
  • M10 - Pivo 10 s DPH 21% za cenu 30Kč.
  • M11 - Pivo 11 s DPH 21% za cenu 35Kč.
  • M20 - Limonáda s DPH 21% za cenu 28Kč.
  • M5 - Jídlo bez udání ceny, s DPH 21%
Jak se to zadá do kalkulačky? V kalkulačce je nové tlačíko M (místo původního MR)
Markuji 4 piva 10, jednu limonádu a dvě jídla za 120Kč. Do kalkulačky zadám:
4xM10+M20+2x120xM5
Kalkulačka správně zobrazí součet 388Kč. Na účtence se automaticky zobrazí jednotlivé položky.
Zápis lze zapsat i zkráceně bez násobení:
4M10+M20+2x120M5

Aplikace umožní vybrat z menu správnou položku, pokud kód zapomenete.

Co když ale nechci žádné položky? Vytvořím si pouze záznamy pro různé DPH co používám, např.
  • M1 - Položka DPH základní
  • M2 - Položka DPH snížená
Prodávám dvě piva a jednu limonádu, zadám do kalkulačky 2x30M1+28M2.

Samozřejmě půjde zadávat částky postaru, tedy zadám např. 2x30 a stisnu generovat účtenku, případně změním DPH pokud třeba a je hotovo,

Mike
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Více DPH na jedné účtence

Příspěvek od Mike » úte úno 28, 2017 9:20 pm

to bude super
já to sice využiji na
pohled
turistická známka
publikace
vstupné

akorát budu muset z číny objednat roličky do tiskárny
už dnes s tím PKP to je skoro 14cm délky

RomanBouchner
Příspěvky: 68
Registrován: pát úno 24, 2017 11:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Více DPH na jedné účtence

Příspěvek od RomanBouchner » stř bře 01, 2017 6:33 pm

RomanBouchner píše:
ned úno 26, 2017 8:02 pm
Tak už skoro hotové. Doufám, že to bude k dispozici už 1.3.2017.
Tak se omlouvám, dnes to nestihnu. Včera a dnes jsem pomáhal lidem rozchozovat EET Plus a na nějaké programování a hlavně testování aplikace nezbyl čas. Teď už se to uklidňuje a předpokládám, že na konci týdne bude nová verze EET Plus připravená. Budou tam větší změny, ale z pohledu uživatele to bude vypadat stejně, jen tlačítko MR se přejmenue na M.

Milano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Více DPH na jedné účtence

Příspěvek od Milano » stř bře 01, 2017 10:03 pm

Dobrý den pane Bouchner, chci Vám poděkovat (a myslím, že mluvím i za další, kteří si stáhli Vaší aplikaci).
Funguje to parádně, máme eshop, malý krámek pro výdej zboží, hodně zároveň rozvážím po Praze, vybírám platby v hotovosti a dneska naostro jsem to vyzkoušel a musím říct, že je to super. Ať jsem odeslal zákazníkovi SMS nebo vytiskl stvrzenku na přenosné tiskárně Cashino PTP-II Bluetooth, tak jsem to měl celé hotové od zadání částky s odesláním na server a vytisknutím stvrzenky asi za 5 - 7 vteřin. Zakoupil jsem si od Vás aplikaci Tiskárna účtenek a funguje to bez problému. Prostě paráda.
Tiskárnu Cashino PTP-II Bluetooth jsem zakoupil v Alze za super cenu 1690 Kč, vyplatí se sledovat ceny neboť mění každý den cenu, minulý týden byla za 2490 Kč, v úterý byla za 1690 Kč, dneska za 1999 Kč, opravdu to každý den mají za jinou cenu...
Jinak samozřejmě čekám na možnost více DPH na jedné účtence, je to si myslím pro spousty lidí zásadní a důležitá věc, drtivá většina lidí má produkty v 15% DPH a 21% DPH. Myslím si že by mohly být na úvodním display dvě sazby DPH, ale jak to uděláte, tak s tím budeme pracovat 8-)
Jinak, když bude možnost navolit pár nejvíce prodávaných položek, tak to bude taktéž vynikající.
Možná ještě jedna věc, co by byla dobrá, když jsem odesílal zákazníkům účtenku přes sdílení, kde se vybírá přes co jim to poslat, tak všichni to chtějí do SMS a tady se chci zeptat, než abych musel vyťukávat telefonní číslo zákazníka, které si samozřejmě s faktury rychle naťukám, nejde to nějak spárovat s posledním volaným číslem na mobilu? Myslím to tak, že zákazníkovi volám, že jsem dole před domem, on seběhne, řekne, že to chce SMS, tak rovnou, aby se objevilo poslední volané číslo v té aplikaci...Jen taková úvaha, ono když je večer tma nebo prší, tak koukat do faktury a znovu naťukávat číslo telefonu je docela komplikované. Takhle by to bylo ideální.
Ještě jednou moc děkuji a přeji Vám hodně úspěchů Milano

RomanBouchner
Příspěvky: 68
Registrován: pát úno 24, 2017 11:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Více DPH na jedné účtence

Příspěvek od RomanBouchner » čtv bře 02, 2017 10:57 pm

Díky:)
S tím načítáním posledního čísla z mobilu bude asi problém. Aplikace by na to musela mít práva a to by nepůsobilo dobře při instalaci EET Plus, že aplikace chce mít přístup do telefonního seznamu. Možná by to šlo opačně, že zadáte telefonní číslo do EET Plus a aplikace zavolá a pak pošle SMS. To by se muselo řešit přes sdílení, nebo by byly zase problémy s právy. Zkusím to ještě nejak promyslet.

RomanBouchner
Příspěvky: 68
Registrován: pát úno 24, 2017 11:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Více DPH na jedné účtence

Příspěvek od RomanBouchner » pon bře 06, 2017 12:24 am

Tak už skoro hotovo. Nová verze už bude umět více DPH na jedné účtence. Vzhledem k tomu, jak velké změny jsem prováděl, nechám si ještě jeden den na testování a v pondělí večer vydám novou verzi. Takže bude k dispozici pro aktualizaci na Google Play v úterý ráno.

Jak to vypadá v testu je vidět na tomto videu:
https://drive.google.com/file/d/0B2-Vju ... sp=sharing
Na videu je ukázka, jak zadat 2 piva desítky, 3 piva jedenáctky a 3 limonády na jednu účtenku. Pak je ukázán starý (stále funkční) výběr DPH.

martinfronek@post.cz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Více DPH na jedné účtence

Příspěvek od martinfronek@post.cz » pon bře 06, 2017 6:44 am

Dobrý den, pane Bouchnere, pracujeme i s obalama, bude možné si nastavit i 0% DPH? Děkuji

RomanBouchner
Příspěvky: 68
Registrován: pát úno 24, 2017 11:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Více DPH na jedné účtence

Příspěvek od RomanBouchner » pon bře 06, 2017 8:43 pm

Je možné nastavit DPH sazbu "osvobozená" - 0%. Nejsem si ale jistý, zda je to i na obaly.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti