Jak zažádat o zjednodušený režim EET

Fórum slouží ke sdilení informací od finančního úřadu k EET.
Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Honza
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 20, 2017 7:30 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Jak zažádat o zjednodušený režim EET

Příspěvek od Honza » pon úno 20, 2017 8:03 am

O zjednodušený režim EET zřejmě budou chtít žádat ti, kteří nemají kamennou provozovnu, ale prodávají například na stáncích nebo v místech, kde je problém s připojením na internet. Zjednodušený režim se od režimu běžného - zhruba řečeno - liší tím, že informace z EET pokladen se neodesílají okamžitě, ale až tehdy, kdy se dostanete k internetovému připojení (máte na to pět dnů od chvíle, kdy vám tržba vznikla).
Podle mých zkušeností úředníci žádostem o zjednodušený režim vyhovují velmi neradi. Myslím si, že proto, že na přidělování neexistuje jednoznačná metodika, úředník tedy neví, komu režim povolit a komu ne, nechce mít problémy, tak radši žádosti zamítá.
Na infolince EET mi sdělili, že pro žádost o zjednodušený režim neexistuje žádný formulář a je tedy třeba sepsat žádost podle svého vlastního rozumu. Takže jsem napsal, čím se moje firma zabývá: že kromě virtuálních provozoven mám i mobilní provozovny, které operují v terénu, často na velkých festivalech a společenských událostech. A jak známo, při velké kumulaci lidí na několika stech metrech čtverečních padají sítě mobilních operátorů, nefungují mobilní data a EET účtenky tedy nejde posílat okamžitě online.
Když kolegyně tuto žádost donesla příslušné úřednici na FÚ (vystřídala mnoho dveří, protože nikdo nevěděl, kdo má tuhle problematiku vůbec v referátu), bylo jí řečeno s arogancí, která je českým úředníkům vlastní, že "zjednodušený režim by chtěl každý, ale zatím ho nikdo nedostal" a ať zvážíme, jestli o něj opravdu stojíme. Když kolegyně trvala na tom, že přesto chce žádost podat, úřednice podotkla, že stejně ji zamítnou - aniž si ji vůbec přečetla.
Za třicet dní přišla do datové schránky zpráva, že žádost byla posouzena a shledána neúplnou. Finanční úřad ji chce doplnit o konkrétní akce, kde hodláme tržby ve zjednodušeném režimu realizovat: datum, místo, počet lidí, předpokládaná výše tržby... To už se ve mně začala vařit krev. Copak vím, kdo a kdy si moji firmu objedná? Tak jsem napsal údaje k několika eventům, o nichž vím, že tam budeme "realizovat tržby" (mám-li použít tohle hnusné ptydepe). No a teď čekám... Čekám a budu čekat asi dlouho, protože úřady mají na vyřizování věcí třicet dní, které si dokáží prolongovat na libovolně dlouhou dobu různými požadavky na doplnění...

Miran
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jak zažádat o zjednodušený režim EET

Příspěvek od Miran » čtv bře 02, 2017 12:28 pm

Jestli se toto rozumě nevyřeší, tak jsem zvědavý, kolik lidí přijde na třeba takové festivaly "České hrady" (které jsou občas uprostřed lesů a sotva se tam dovoláte, natož že by tam chodila data a nepomáhalo ani posilovaní mobilních BTS), když jim tam z tohoto důvodu nikdo nebude chtít provozovat žádné stánky. Festival bez piva a jídla....

RomanBouchner
Příspěvky: 68
Registrován: pát úno 24, 2017 11:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jak zažádat o zjednodušený režim EET

Příspěvek od RomanBouchner » čtv bře 02, 2017 10:45 pm

Myslím, že by se dal použít i běžný režim. Prostě přijedete na akci a to, že tam není funkční internet kvůli tomu, že to operátor nestíhá přece není Váš problém. Vy jste pro připojení udělalí maximum, platíte za internet jednu z nejvyšších sazeb v Evropě. A pokud internet nejde, je to "porucha spojení" a účtenku s FIK prostě nevystavíte. Musíte mít ale na paměti, že do 48 hodin se musíte dostat na internet, aby bylo možné účtenky poslat. Viz http://www.eltrzby.cz/cz/nejcastejsi-dotazy bod 12.
Samozřejmě je problém, pokud jste na akci tři dny nepřetržitě a odjíždět jen kvůli účtenkám někam na kopec hledat signál není úplně ideální. Navíc co budete pryč, tak nic neprodáte. V tomto případě by zjednodušený režim měl smysl. To by se dalo použít jako pádný argument na FÚ - ohrožení příjmu z prodeje. Zaplatíte nájem za stánek, ale nemůžete prodávat.

Mike
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jak zažádat o zjednodušený režim EET

Příspěvek od Mike » pát bře 17, 2017 4:31 pm

lze to Obrázek
teď tedy poprosím o info, kde najdu, resp. jak přepnout režim

díky

RomanBouchner
Příspěvky: 68
Registrován: pát úno 24, 2017 11:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jak zažádat o zjednodušený režim EET

Příspěvek od RomanBouchner » sob bře 18, 2017 6:08 pm

Gratulace:) Jděte znovu do nastavení připojení na FÚ a aplikace EET Plus se Vás zeptá, zda evidujete ve zjednodušeném režimu.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host